skriker

Od Novy po Osmičku

författare - malyfred / 19. 1. 2008

Už se to v Čechách stalo smutným zvykem, že si novináři shánějí „ilustrační foto” tak, že vyťukají pár klíčových slov do images.google.com a použijí první výsledek, který se jim líbí.

Před pár měsící se tak moje fotky dostaly do hlavních zpráv tv Nova jako ilustrace k reportáži o jakýchsi změnách zákonů, týkajících se švédských obchodů Systembolaget. (viz images.google.com)

systembolaget02.jpgValborg – Systembolaget

Včera přišel s překvapením „náš lokální plátek” – Osmička – Noviny městské části Praha 8 – měsíčník vydávaný Prahou 8 a zdarma rozhazovaný do schránek jejích občanů.

_osmicka_vyrazit_s_lopatou_pred_dum_je_mensi_zlo.jpgOsmička – první číslo roku 2008

Přes nocU19 – nesypou, nesolej

Jsem poslední, kdo by chtěl, aby se za věci platilo, ale „slušnost” velí mít souhlas autora, nebo alespoň zmínit jeho jméno nebo www adresu. Tento zvyk do Čech ještě nedorazil.

Kommentarer

  1. Marta 21. 1. 2008 / 13.26

    Ahoj, a já se divila, kdyže u nás před panelákem bylo tolik sněhu a hlavně, kdo si nechává v Praze před domem kola :-)! Pěkné stránky. M

  2. Acko 18. 2. 2008 / 21.06

    Hehe, my měli stejný ”problém”. Když použiješ jejich fotky – ”renomovaných agentur a medií”, tak se s obesílkami od soudu a policie dveře netrhnou, ale aby oni uvedli zdroj… :-)))

  3. Verča 26. 3. 2008 / 19.41

    I přítel má zkušenost s tím, že se jeho fotky vyskytly v novinách – napsal do redakce, že nejsou autorizované, a oni mu bez reptání poslali autorský honorář 200/fotku. Ale bylo to tak před 6 lety, od té doby se možná něco změnilo…

Beklagar, kommentarsfunktionen är inaktiverad för närvarande.

© 2004 - 2019 malyfred