skriker

Nada es solo blanco o negro…

author - sony / 2006-08-07

Je noc, alespoň u vás a já tu sedím a přemýšlím. Jsem tak daleko a přeci stačí par stisknutí myši a člověk najednou sedí se svými přáteli nebo rodinou, vidí je, mluví s nimi. Nebo nemluví, to ale funguje opravdu jen, když se toho druhého můžete dotknout. Zvláštní.

Asi bych ale měla spíš popsat, kde to vlastně jsem. Začněme tedy. Monterrey je jedno z největších měst v Mexiku. Nachází se na severu země v provincii Nuevo Leon. Instituto Tecnológico de Monterrey je považována za jednu z nejlepších universit nejen v Mexiku. Má kampusy na několika místech v zemi. Jen v kampusu v Monterrey je kolem 600 zahraničních studentů. Velká část je z USA, následuje Německo a Španělsko a Francie. Ale to jen tak na okraj, aby bylo ucelenosti informací učiněno za dost.

co to je
Uhádnete co to je? Je to maskot školy a zvíře, které žije zřejmě v horách kolem města.

Areál školy je stranou centra města. Jak říkají místní, před 20 lety byl ještě úplně mimo město. Na Evropana, nebo možná jen na mě, působí celé místo trochu depresivně. Kampus jako takový je obehnaný plotem a kolem jsou jen silnice. Vše je vymyšleno tak, že pokud nechcete, nemusíte z kampusu vyjít celý semestr. Je tu všechno – auly, administrativa, menzy, koleje, sportovní středisko. A pokud by se vám zdálo, že potřebujete něco navíc, tak škola nabízí spoustu kroužků, sportovních akcí a podoně. A aby těch překvapení nebylo málo, tak se vám může stát, že na procházce kampusem potkáte laňku, kachny, co vyvádějí mláďata nebo pávy. Pro upřesnění, všechna zvířata se pohybují volně, žádné voliéry nebo výběhy.

lanka

A co studenti? Zatím jsem měla možnost seznámit se jen se studenty z mezinárodního programu. Musím říci, že je to osvěžení. V našich zeměpisných šířkách ještě stále funguje systém – my jsme tu spolu a nebudeme se s tebou bavit. A pokud to není takhle, tak se snažíme ty ostatní odradit jinak nebo je využít. Hrátky typu – já už to mám vyřešené a tobě neřeknu jak na to, to je ta naše povaha česká. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že většině zahraničních studentů je od 19 do 21 let. Já bohužel patřím k těm několika, co jsou starší a proto není vždy jednoduché najít společnou řeč a zájmy. V pondělí už by ale měla začít výuka, tak snad najdu pochopení u mexické strany.

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred