skriker

Člověk v tísni a nebo taky ne…

author - sony / 2007-02-19

Před nějakým časem jsem začala hledat zaměstnání. Do půl roku bych měla skončit školu, a tak je na čase vrhnout se do pracovního procesu. Moje specializace je však trošku problém – něco z mezinárodních vztahů, něco z iberoamerikanistiky, nějaká ta zkušenost při studiu. A pak jsem našla na internetu, že společnost Člověk v tísni hledá koordinátory projektů pro různé oblasti, možno i na snížený úvazek.

Jaká byla moje radost, když jsem zjistila, že hledají někoho i pro Kubu. Požadavky byly: znalost jazyka, zájem, zkušenosti s vedením grantů a dotací z fondů EU, VŠ vzdělání v oboru výhodou. Dá se říci, že to jsem splňovala – semestr jsem studovala v Mexiku, o Kubu se zajímám poslední asi 4 roky a pracovala jsem na realizaci projektu ze strukturálních fondů EU. Co víc by ještě mohli chtít? Takže jsem napsala motivační dopis, poslala životopis a čekala.

inzerat

Asi za týden mi přišla odpověď – nesplňuji podmínky, takže nepostupuji ani do dalšího kola. Přiznám se rovnou, že mě to trošku zarazilo. Nelenila jsem ale a zeptala se po důvodech. Tak prý pro to, že nemám žurnalistické vzdělání.

Asi každý rozumíme: „Práce spočívá v řízení a realizaci projektů na podporu lidských práv a demokratických změn v daných zemích." trochu jinak.

Jinak řečeno není důležité problému rozumět a zajímat se o něj, ale umět napsat to, co zaměstnavatel chce. Takže až se člověk příště dostane do tísně kdekoli na světě, tak bych se asi obracela jinam než do Prahy…

Comments

 1. Štolová 2007-07-09 / 7.30 pm

  Já se také hlásila do Výběrového řízení
  ( administrativní pracovník ), poslala mail, pro jistotu zatelefonovala.
  A nic. Bylo to v březnu a je červenec.
  Iva

 2. sony 2007-07-12 / 8.17 am

  Možná by jste mohla napsat krátký článeček o Vašich zkušenostech s touto organizací a publikovat to na internetu… Můžu zaručit, že pak bude odpověď okamžitá.:)

 3. aknel 2007-07-25 / 10.52 pm

  Ahoj,

  v případě zájmu o španělsky mluvící oblast je možné podívat se na nadační fond Inka dr. Vilímkové. Neplatí za práci,ale získáš třeba další zajímavé poznatky.www.peru.cz
  Zdravím

 4. dana 2008-05-30 / 11.26 am

  Ahoj,

  prihlasit se do vyberoveho rizeni a zustat bez jakekoliv odpovedi je urcite nezadouci… Na druhou stranu bych se tolik nerozcilovala – vzdyt jste sama otiskla jejichinzerat, na kterem je “VŠ vzdelani v oboru výhodou – ZURNALISTIKA:)”

 5. Sony 2008-07-03 / 7.07 am

  A myslíte, že pro někoho, kdo má být “koordinátorem projektů” je žurnalistika ta správná kvalifikace…? Nebo by to spíše mělo být něco, kde se naučí, jak funguje EU a její fondy a jak to vypadá v české státní správě?

 6. dana 2008-07-10 / 1.59 pm

  Ahoj Sony,

  nemyslim, ze zurnalistika by byla nutnym prodpokladem:) jen se mi nelibi, ze tam uvadite citace z inzeratu a neco vynechavate:) ja bych to uz asi neresila, proste meli zrejme lepsi kandidaty.. kazdopadne ozvat se je slusnost

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred