skriker

„Všemi deseti” snadno a tryskem – den první

author - sony / 2006-02-27

Proč?

Jak začít? Asi tím, že ačkoli už mám středoškolská léta dávno za sebou, neumím psát na stroji. Vlastně umím, ale ne „všemi deseti”. A jak jsem zjistila, je to dovednost opravdu žádaná. Je tedy na čase se nad sebou zamyslet a donutit své artritické prstíky k činu. Na dobrou radu přítele jsem si sehnala počítačový prográmek, který by mě měl naučit, jak se to dělá.

Rozlozeni ceske klavesnice

Jak?

Stáhnout a spustit program PV10 (Psaní Všemi 10) bylo to nejjednodušší. Co se týče samotné práce s ním, platí to samé. Prostě a jednoduše přepisujeme písmenka podle vzoru. Kam máme dávat prsty nám vysvětlí kolonka „Úkol”. Podrobnější informace (chyby a rychlost) se zobrazují v dolní polovině okna. Začátečníkům doporučuji nesledovat.

Psaní všemi 10

PV10 má celkem 44 lekcí a každá obsahuje kolem 30 řádků. Já začala, kupodivu, první lekcí a po době delší než dlouhé (něco kolem hodinky) jsem dostala výsledek: příliš mnoho chyb, radši to zkuste ještě jednou. Flinty byly v žitě… To se nedá nikdy naučit! Já se to nemůžu nikdy naučit! Po krátké meditaci na téma: vždyť je to jen stroj, jsem se rozhodla, že to zvládnu. Zopakovala jsem si lekci 1 a najednou tu byly pochvaly. Následující lekci jsem zvládla hladce. Sebevědomí stoupalo až ke hvězdám. Lekce 3 mě vrátila opět na zem. Takže si zopakuji lekci 3 a třeba už bez chyb napíši slovo sůl. Opakování matka moudrosti…

Mám-li to shrnout, pak musím konstatovat, že na každou z prvních kapitol je třeba necelá hodinka. Na druhou stranu se doba strávená vzteklým bušením do klávesnice postupně snižuje. Přiznávám, že jsem měla představu, že se to dá naučit za odpoledne. Nedá, ale když to zvládli jiní… Flinty jsou zpátky na ramenou.

  • Lekce: 1-3
  • Čas: 3 hodiny

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred