skriker

U4

author - malyfred / 2005-01-21

Myslim, že se mi tu bude líbit. Ve čtvrtek jsem byl prvně ve škole na předmětu: "Electronic Commerce and Security" a první dojmy stojej za to. Přišel takovej chlapík co moc nevidí a začal vyprávět, že on rozjel svůj "business" těsně po prasknutí internetové bubliny, což bylo vlastně úplně nejlepší období pro něco takového. Hned potom se rozohňoval nad kreditníma kartama, že za každou operaci platíme kolem 3% procent kartářským společnostem a to je v dnešní době okrádání nevinných. Zakončil to prezentací myšlenky, že jsou pouze dvě cesty jak zbohatnout: mít bohaté přátele, nebo být blízko obrovského toku peněz a trošku si uzobávat (kartářské firmy).

Většina studentů tam byla ze Švédska, cizinci jsou jednoznačně v menšině. Ke konci se jeden Korejec zeptal, jak se ve výuce objeví ta "security" – nijak. Pokud nepočítám, že máme ve skupinkách udělat jednoduchý aukční server v Javě.

Večer byl Pubcrawl což slovník hezky překládá jako: turné po hospodách. Účelem bylo poznat všechny hospody ve všech nationech, takže se začínalo v šest a končilo se zavírací hodinou, což je kolem jedné. Nationů je třináct a myslím, že jsme stejně všude nebyli:o) Erik, obrovský pološvéd-poloir, to sice poměrně přísně organizoval, takže vždycky vyhlásil kolik času máme v dané hospodě a tak většina piv se exovala, aby se vůbec stihlo mluvit, ale stejně někde stihli zavřít než jsme tam přišli. Je jasný, že ke konci se drželi jenom ti nejlepší a abstinenti:o) Zbylo nás tam asi osm než nás vyhnali z Norrland's.

Systém nationů je poměrně geniální. Hodně z nich pochází ze 17. století a původním účelem bylo umožnit venkovanům najít si v nich v Uppsale druhý domov. Je jich tedy třináct, jako švédských provincií, a většinou sídlí v opravdu historických budovách a mají hodně volných velkých místností, aby členové měli prostor pro své aktivity. V každém je hospoda a protože studenti kvůli cenám nechodí NIKAM JINAM, tak bych řek', že si na sebe i vydělaj. Program je pochopitelně bohatý a výhoda členství v daném nationu, je pouze v tom, že při některých aktivitách budou členové upřednostňováni před nečleny. Někdy se může stát, že členové nemusejí platit vstup na akce, ale vstup je zadarmo pro všechny až do devíti hodin vždycky, takže to taky není takový problém. Nation je obvykle otevřený celý den, hospoda otvírá kolem šesté – sedmé a poslední objednávka je mezi půlnocí a jednou. Takže se tam dá příjemně strávit celý den.

Vůbec, studenti žijí poměrně odděleně od zbytku města, především kvůli cenám – všechno je tady, i pro Švédy, velmi drahé – samozřejmě kromě nationů.

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2023 malyfred