skriker

U3

author - malyfred / 2005-01-19

Tak se nám (cizákům) podařilo vykoupit předplacené sim karty v celém městě. S Claudiem jsme museli do čtyř různých obchodů, než jsme sehnali dvě. Já samozřejmě koupil tu nefunkční, takže tam musím zítra zpátky a omlátit jim jí o hlavu. Jedna SMS stojí 99 öre, v nejlevnějším programu, což neni tak hrozný.

Vstal jsem časně kolem 12.30 a pak hned po krátké sprše vyrazil na třetí hodinu do Östgöta Nation užít si takovou pěknou švédskou "fiku". Což je jakákoli, primárně nealkoholická, akce, kde lidi seděj a kecaj. Pak jsme s Claudiem šli na večeri do Norrland's Nation. Bohužel jsme museli čekat skoro hodinu, takže jsem prošvihli "Beer tasting" v GH nationu. Do půlnoci jsme pak seděli v Kalmar nationu a klábosili v nově utvořené partičce – Já, Claudio (I), Barbara (I), PartyNose (Australie). Je to fakt bída, jak špatně si pamatuju jména. Jenom jedno mi utkvělo – o patro níž se nastěhovala holka z Rakouska – AnaLýza.

Myslim, že Češi maj se Švédama víc společnýho než si kdo umí představit. Zatím sbírám důkazy, ale už se to rýsuje. Třeba fronty – tady se NEUSTÁLE čeká v nějaké frontě, prostě furt.

queue.jpgNaprosto normální akce v úterý večer a Švédové přesto trpělivě čekaj na šatnu.

Nevíte někdo jaký je původ slova "reklama"?

Comments

 1. ucin 2005-11-11 / 11.40 am

  Reklama je puvodem z latiny (prekvapive);
  slozena ze dvou slov:
  Rex, res: vec
  clamo, clamare, clamavi: kricet
  takze “vec křičící”.

 2. malyfred 2005-11-11 / 1.08 pm

  ucin> Dekuji! Ja se ve Svedsku nemel kam podivat.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred