skriker

U2

author - malyfred / 2005-01-18

Tak je to přesně tak jak jsem nechtěl. Dal jsem se dohromady s ostatníma cizincema a z mojí švédštiny nebude asi nic:( Místo toho se naučím dalších pár chyb anglicky. Seznamovací "party" pro exchange studenty ukázala, že je tady (zatím) asi 30 holek a pět slušných lidí. Většinou jsou z Finska (ty holky) a vošklivý jak noc. Ještě během odpoledne, při vyřizování formalit, jsem si nabrnknul taloše co se jmenuje Claudio a vůbec byste neřekli, že je to taloš. Za prvé mluví slušně anglicky a za druhý… no prostě to neni taloš.

Claudio

Večer tady jeden z "nationů" – takový studentský organizace – pořádal akci pro cizáky. Jednou z organizátorek byla Švédka českého původu, takže hned začala lítat česká slovíčka. Točej tady Staropramen a Plzeň – ale ani jedno neni moc populární pivo – protože jedinej kdo to pil byl nějakej Francouz u protějšího stolu.

staropramen_a_plzen.jpg

Vyzvednul jsem si slušný balík papírů – říkaj tomu "welcome package", kde jsou všechny přihlášky a kódy a… no prostě čistá byrokracie. Naštěstí hned na vrchu je program "akcí" na příštích pár dnů, takže zítra jdu vyzkoušet co to znamená ve švédštině "fika".

Dostal jsem už rozvrh a zdaleka nejvtipnější je to, že je každej tejden jinej. Já, člověk co si nezapamatuje stejnej rozvrh ani po půl roce, si něco takového nezasloužím.

Během odpoledne (rušný den) jsem taky potkal prvního Švéda se kterym byla opravdu sranda. Bohužel bydlí ve Stockholmu, takže musel brzo domů. Ne, já se švédsky nenaučím. Kurs švédštiny začíná až v půlce února.

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred