skriker

U14 – nichts, gar nichts!

author - malyfred / 2005-02-19

Těžký týden, těžký život. Mou českou povahou zmítá touha si stěžovat na všechno kolem.

V pondělí mi přestaly fungovat hodinky.

V úterý mě opustil můj počítač resp. WinXP – po třech letech nejtěsnějšího soužití:o). Přeinstalace opravdu bolí. Nemám rád počítače, proč jsem raději nepokračoval na právech?!

…a taky zdravím Alču.

java code

Celý týden studuji/programuji/myslím jak blázen, protože v Javě lze udělat zázraky, ale musíte si při návrhu pustit fantazii do neuvěřitelných výšin, aby se vám to podařilo – nesmí se myslet přízemně!:o) Takže sice vyvíjíme „jednoduchý” aukční server, ale výsledkem bude, jak doufám, jednoduché, ale skoro geniální jádro systému, který při troše štěstí přejde i do reálného života. (Zdravím Z.) Nebo aspoň ve své části se o to snažím. Švédové se učí jak funguje SQL:o(
P.S. WebMacro je mimořádně špatně zdokumentovaný šablonovací systém. Apache a jeho projekty – to je úplně jiná liga.

Ve středu jsme měli „guest lecture” z tradera.com, což je švédská kopie eBay. Špatná kopie, ale přesto se jim nyní daří. Chlápek vyprávěl poměrně neuvěřitelnou historii firmy, kdy jsem nevěděl jestli bych měl raději plakat nebo se snad válet smíchy.

Tradera.com

Začali tak, že šest „chlapců” z dobrých rodin, zaměstnaných v nejrůznějších konzultantských firmách se dalo dohromady, neboť jeden z nich měl nápad, že okopírovat eBay je skvělý business plan. Do začátku sehnali 30.000.000 švédských korun výměnou za 50% akcií firmy. Píše se rok 1999 takže zhruba 120 mil. korun českých a ty vyhodili, dle vlastních slov, z okna. Pronajali si skvělé kanceláře v centru Stockholmu, otevřeli pobočku v Dánsku a Německu, navzájem se dávali různé trojpísmenné zkratky a tvořili grafy a tabulky v Excelu – v nichž se jim dařilo dobře. Šéfem vývoje jmenovali jediného z nich, který věděl co znamená slovo databáze, protože všichni měli, pochopitelně, skvělé vzdělání, jenže ekonomického směru.

Švédské koruny…a ještě devět tisíc sedm set dvacet jedna krát tolik.

Po dvou letech, kdy si za těžké peníze nechali od konzultantských firem vytvořit systém, který nic neuměl a přes jejich server se neprodalo vůbec nic, vyjma několika reklamních akcí, kdy prodávali lístky na hromadnou dopravu pod cenou apod., jim došly peníze. Těsně před tím, než se tak skutečně stalo, se jim však podařilo koupit dvě jiné firmy podobné „kvality”, kterým však peníze už došly definitivně. Nově vybaveni poněkud lepším technickým zázemím šli za investory a řekli, že potřebují další investici. A teď pozor! Sice s nějakými podmínkami, ale dostali dalších 5 mil. kr. Podmínky byly asi přeci jen poněkud rozumnější, protože začali pracovat, přestali zaměstnávat konzultantské firmy a najali si na vývoj vlastní lidi. Zavřeli pobočky v zahraničí a zjistili že marketing není jen slovo ve slovníku. Od těch dob spokojeně rostou.

Když se člověk zamyslí, co by se dalo za nějakých 120 až 140 mil. českých korun rozjet v Čechách firem… No nic, popojedem.

Praní

Po třiceti šesti dnech nadešel čas prvního velkého praní. Nechápu proč z toho ženský dělaj takový dráma, za dvě hodiny bylo vypráno a usušeno v podstatě všechno.

Základem je ovšem mít k dispozici pořádnou techniku – v mém případě patnáct průmyslových praček.
Pračky čekají

Tam jsem si zopakoval maminčino oblíbené: „Poď se podívat co z tebe teče!”
Co teče?

Pořádná sušička – základ spokojeného manželství.Vozíčky šetří manželčina záda.
Sušičky

Kdybych přišel na to jak se ten mandl používá – snad bych ho v tom rozjaření i použil. Žehličku tam totiž nemaj. (ale prkno jo:o) V mém případě to odnesou ramínka.
Co si asi povídají

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred