skriker

U1

author - malyfred / 2005-01-16

Už jsem (náhodou) potkal tři své "spolubydlící" (=máme společný kus chodby a kuchyň s jídelnou). Ti tři se nijak nestýkají, stále jsou zalezlí ve svých pokojích a vůbec je to nějaký tuhý. Tak alespoň stále otravuju Johana (univerzitou "přidělený" kámoš – buddy).
Hned první večer mě Johan pozval na pizzu do "restaurace", kterou mám asi 20m od baráku. To je podnik, to jste ještě neviděli. Kolemjdoucí Švéd, kterého jsme se na ní ptali (J. tam nikdy nebyl) o ní prohlásil: "It looks like a shit" a to je dost přesný vyjádření toho co nás čekalo (kýč nejtěžšího kalibru). Pizzu tam ale dělaj slušnou. Taky mám hned za barákem mešitu. Naštěstí v ní neordinujou nijak nahlas.

Není tady VŮBEC žádný sníh. Přes noc je sice pod nulou, ale…

Pokoj co jsem vyfasoval je vlastně takový jednopokojový byteček s koupelnou a předsíňkou. Kuchyň, máme společnou. Bohužel tady maj všude pěknou kosu, řek' bych, že tak 18°C a nedá se s tím nic dělat. Všude je topení na maximum. "Tuším", že je to proto, že tu maj takový zvláštní větrání, v zásadě díru ve zdi 30x40cm zadělanou nějakým filtrem, aby nešel prach dovnitř (ven?:) a nedá se to nijak efektivně zavřít, takže mi to funí celou noc na nohy. To že je to filtr na prach je moje vlastní teorie, protože ani se slovníkem jsem nedal z toho štítku dohromady, k čemu to je dobrý. Vrcholem je slovo "miljöfilter" což znamená něco jako filtr na životní prostředí:o)

S drzostí sobě vlastní jsem si v kuchyni přidělil volnou skříňku po nějaké Nině (exchange studentka co už odjela) a ta mi tam nechala vzkaz ať si užiju dle libosti co si nemohla odvézt. Mám tím pádem slušně vybavíno (talíře, misky…) – lehce doplním tím co jsem si přivezl a nemusím nic kupovat. Lucky man!

Zkusil jsem ostatní "spolubydla":o) nalákat na sladkosti jako zviřátka v parku. Takže jsem na stůl v kuchyni připravil vkusnou přehlídku vánočního cukroví domácí provenience a připsal k tomu, ať se nebojí ochutnat. Zviřátka neváhala uposlechnout, ale tuším že až na ně vybalim piva, tak to pujde o dost líp.

Johan och Andrea
Johan se svojí přítelkyní Andreou, která je z Německa takže oba slušně rozumějí mým skoroněmeckým vtípkům.

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2024 malyfred