skriker

Jak nejlépe získat hotovost v cizině?

author - malyfred / 2005-02-12

Dnes jsem vyzkoušel výtečný způsob jak v cizině, snadno a v rozumném kursu, získat hotovost. Teoreticky by to mohlo fungovat všude na světě. V Čechách by se to dalo využít místo bankomatů!

Přijdete do sámošky, nakoupíte řekněme za 100kr a slušně požádáte krásku za kasou, jestli by vám nemohla naúčtovat kronor 400, že byste rád, po zaplacení kartou, dostal nějakou hotovost zpět. Ona se usměje a udělá to. Právě jste získal 300kr vyměněných ve slušném kursu. Dnes jsem tak koupil švédské koruny za 3,35 Kč kus. Což je jenom nepatrně horší kurs než nabízí nejlevnější směnárna co znám – Exchange v Kaprovce. Ti dnes nabízejí kurs 3,31. Např. ČSOB včera chtěla 3,38 Kč za jednu korunu švédskou.

Definitivně tím odpadá starost o hotové peníze při cestování. Stačí mít kartu a případnou potřebnou hotovost „vyměnit” v nejbližším supermarketu.

Aby tento fakt člověk zcela docenil, je potřeba vědět, že za výběr peněz z bankomatu v cizině se většinou platí nekřesťansky vysoké částky viz např. ceník eBanky, kde stojí: „Výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí: 1,5% z vybírané částky, min. 140”!

Comment

  1. káája 2008-11-30 / 3.52 pm

    mohli byste sem napsat co to vlastně směnárna je???k čemu slouží???atd…předem děkuji

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2021 malyfred