skriker

B34 – Salisbury, Stonehenge

författare - cnainee / 23. 4. 2005

Prof. John Fitch nam odjel do Nemecka a tak ctvrtecni a patecni prednasky odpadly. Toz jsem se vypravil navstivit stojate kameny.

PICT2955.jpg

Vlacekem do Salisbury a dal dle instinktu, coz nebylo moc rozumne. Nejdriv jsem se vydal cestou dle rady zbloudileho turisty a skoncil na periferii Salisbury. Na druhy nastrel jsem v informacich za 10p obdrzel kopii cyklomapy a vydesenej vyraz pani co mi ji davala – vy tam chcete jit pesky?!. Po dalsi ctvrthodine bloudeni-poznavani mestecka jsem si prepocital ze 10mil neni vzdalenost nezdolatelna, ale preci jen autobus pro turisty mastnaky(tm) asi bude lepsi volba.

PICT2976.jpg

Autobus nas vyklopil hnedka u sutru. Stonehenge je v poli, okolo nic – teda vlastne dve silnice, jedna z jedne strany, druha z druhe. Cela ta krasa je oplocena. Jako kazdy spravny Cech jsem to tedy sel nejdrive okouknout z poza plotu.

PICT2979.jpg

Stelovat fotak do der plotu me brzy prestalo bavit, a tak, po sebevrazednem prebehu silnice nazpatek, byly investovany ctyri a jednu desetina kralovny do papirku umoznujiciho magickym tunelem se priblizit k obradnimu mistu o kus bliz.

PICT3010.jpg

Na netu jsem cetl ruzne prispevky ze Stonehenge nic moc. Ja cekal kameny a ty tam byli a libili se (i kdyz Concorde me teda jako rozechvel vic). Je to prvni vec ktera mi padne na mysl kdyz nekdo rekne Anglie. Svym zbusobem jsou ty kameny jak Anglicani, heh.

Ze to bylo obradni misto je jen jedna z domenek. Daleko pravdepodobnejsi je, ze se jednalo o vcelku presnou observator. Dle stinu jenz vrha slunce prochazejici pres kameny se da urcit nejlepsi pozice pro pozorovani tech ci onech hvezd a merit cas.

_PICT3000.jpg

-Co je to za hnusnou máničku?
-Myslíš Gagarinova bratra?

PICT3027.jpg

Z arealu jsem byl vyhnan hlidaci pani, ktera ani napotreti nemohla pochopit, ze si chci jenom vyfotit pampelisku se Stonehengem v pozadi a ze tuto scenerii z betonoveho chodnicku proste neporidim. Poprve me napomenula, a odesla. Tak jsem nasteloval fotak a hup za snurku. Nez jsem stacil zalehnout do spravne polohy tak u me byla znova a o neco neprijemnejsi. Nicmene zas odesla. Tak jsem poodesel druhym smerem, zalehnul, cvaknul, blba fotka, … aaaa uz je tu zas, no nic ja uz du, vim kde je vychod, nashledanou.

Jeste zbyl nejaky cas okouknout Salisbury. Hezke mestecko, svym zpusobem hodne podobne Yeovillu.

_PICT3041.jpg

Dech mi ovsem vyrazila Salisbury's cathedral. Je fakt ohromna s vezi vysokou 123m (sv. Jakub v Kutne Hore ma 72 :O().

V parciku uvnitr pod dvema stomy jsem sporadal posledni banan. Katedrala je ohromujici i uvnitr. Tak jsem tam take chvili pobyl. Byl tam bozsky klid, jak v kostele.

Kommentarer

  1. Šárka 20. 6. 2005 / 1.14

    hello :-), hlásím návrat ze staré dobré anglie….. ty bláho, byla jsem okouzlená…..nejvíc snad sluncwm a uspořádností, která vládla….. 3 dny v Londýně, den ve Stonehange…. jo, tajemství vstříc :-). Kamínky moc fajn, musím říct, že hravej rozměr dostaly i třeba tím, jak se za provázek rozběhlo nějaké batlátko, mastilo na příkazy…..my jsme němě čučeli a snímali fotky neboco…u kopečků vedle (pohřebiště) jsem si utrhla bodlák, cukal se, jasná věc, nicméně se stal součástí mýho časoprostoru, snad ho ošidím………. katedrála v Salisbury, to je teda věc….neuvěřitelně, neskutečně, propastně krásná věcička, jak se z toho zelenýho koberce trávníku tyčí k nebi, ve svý bělostnosti je tak sličná……………jo, to jsem chtěla říct touhle svojí srdceryvnoureporážkou. Jsou věci, který zachytíš škvírkou ve svý duši a necháš je vlát……………

  2. cnainee 20. 6. 2005 / 10.41

    :O)

Beklagar, kommentarsfunktionen är inaktiverad för närvarande.

© 2004 - 2024 malyfred