skriker

Ben’s Camera 2014

author - malyfred / 2014-11-10

location:Sněžná, Czech Republic;time: August 2014

A Little Bit of History:
U19 – nesypou, nesolej

author - malyfred / 2005-03-03

Zkurvený Švédi! Ve jménu ochrany přírody tady prostě VŽDY a VŠUDE úprava ulic (ale i chodníků!) spočívá pouze v jejich protažení. Protože je tady poslední dny kolem -20°C (v noci naměřili za Uppsalou -35°C) a když takovou silnici párkrát protáhnete – vznikne na ní dokonale hladká plocha tvořená pouze čistým sněhem upěchovaným do naprosté tvrdosti, padám na hubu každej den. Už jsem nacvičil velmi elegantní „seběhnutí” z kola, kdy kolo letí kam je mu souzeno a já zůstanu, s nasraným výrazem stát na místě, ale co se mi dneska stalo nemá obdoby.

Jedou jako dráha!

Jedu z lekce švédštiny a VELMI opatrně sjíždím kopec do centra. Pánbůh mě ale nemá rád a tak mi bylo souzeno rozsekat si držku jako už dlouho ne. Klasickej tygr v nečistším provedení, čistý přelet přes řidítka, no prostě to nejhorší co se může stát. Co mě zachránilo je, že jak jsou ty strašný mrazy, jsem nabalenej jak pumpa, takže jsem jsem si při tom skluzu připadal jak takový ty panáčkové na závodech motorek co kloužou prdelí po asfaltu sto metrů a pak se zvednou jako že nic. To se mi bohužel tak úplně nepovedlo. Jak jsem letěl po hubě vpřed, nezapomněl jsem dopadnout rukama nejdřív, ale koleno to odneslo. Dlaň jsem si sedřel i přes tlustý rukavice, ale budiž. Loket jsem zachránil tlustou bundou – takže je jenom naraženej. Pravý koleno jsem si ale narazil způsobem jako nikdy v životě, takže na kolo můžu zapomenout a s chozením to taky nevidim dvakrát. Uvidíme co to udělá přes noc. Navrch jsem pravou nohou, při tom letu, chytil za přední tác a o jeho zuby jsem rozthnul botu – takže druhý boty zničený během sedmi dnů!

No nic, zpět do reality. V pátek jsme měli „staff party” pro ty, kteří pracují v ÖG nationu.

Staff party

Večeře byla jako obvykle velmi formální (už to začíná bejt dost nudný), ale v klubu pak hráli velmi mile, takže jsme se „chvilku” zdrželi.

V neděli ráno jsme chtěli jet bruslit na jezero kousek za Uppsalou, ale přes noc napadlo „trošku sněhu”.

Přes noc

Bohužel jsem zaspal, takže jsem musel opravdu ukrutně rychle uhánět na parkoviště a víc fotek nemám, ale všechen sníh co vidíte napadnul za jednu noc. Taky je ale vidět, že plužící partičky makaj jak šrouby a už v noci stihly protáhnout chodník u nás před barákem. To zase dokážu ocenit.

Stejně tak oceňuji, že když jsem se nemohl z parkoviště, po hodině rozmrazování auta, dostat, tak jsem zkusil na jednoho „pluha” mávnout a on opravdu zastavil a na laně mě z těch závějí vytáhnul!

Bohužel jsem se z toho parkoviště dostával tak dlouho, že jsem přijel na místo srazu pozdě a všichni jeli autobusem. A protože jsem samozřejmě spoléhal na to, že Švédové vědí kam jedou – neráčil jsem si to zjistit, takže jsem to odpískal a mírně naštvaně jel dospat tu krátkou noc domů.

Ale až udělám zkoušku, co se kvapem blíží – tuším že už příští pátek – budu mít do začátku dubna volno a asi vyrazím někam po Evropě. No možná, že ne daleko, ale třeba Finsko, Estonsko nebo Kodaň… uvidíme. Nebo, že bych zajel zkontrolovat Cnaineeho do Anglie?:o) Po těch programátorských galejích co tu teď zažívám, bych si to zasloužil.

P.S. Tady si na záclony moc nepotrpěj, takže jsem dneska viděl první živou nahou Švédku – a dobrý:o)

Nově:

Jinak to vypadá, že Švédové to tady monitorujou, protože jen jsem použil pár vulgarismů – začali sypat chodníky štěrkem. TO BRZO PÁNOVÉ!

Disc

author - malyfred / 2013-12-10 /
  • česky

location: Prague, Czech Republic;time: December 2013

This is what herniated disc looks like. And it hurts.

St. Valentine

author - malyfred / 2012-02-19

location: Prague, Czech Republic;time: February 2012

Ti lumpi

author - malyfred / 2010-10-10 /
  • česky
location: Prague, Czech Republic;time: October 2010

Philips 42PFL8404H a kompletní nastavení pro UPC

author - malyfred / 2010-03-12

Jelikož jsem narazil, tak jako mnoho jiných, na problém s bezchybným nastavením televize Philips 42PFL404H v kombinaci s kabelovou verzí českého UPC, obrátil jsem se na technickou podporu fy Philips a kupodivu mi pomohli. Vše následující platí i pro další modely – minimálně pro: 32PFL404H, 37PFL404H, 42PFL404H, 47PFL404H.

clim_thumb_640x_smit_cam_conax.jpg

Nejprve je potřeba si pořídit vhodný Conditional-access module – CAM, např. www.dvb-c-shop.cz. Tedy za předpokladu, že nechcete i nadále používat set-top box, což bych vřele nedoporučoval, neboť rozdíl v kvalitě je velmi výrazný.

Pro použití CA modulu potřebujete aktivovanou smart kartu. V případě objednávky na výše zmíněné adrese to prodejce u UPC vyřídí za vás, ale neměl by být problém ji získat i přímo od UPC (ceník).

CAM se smart kartou se zastrčí do televize, pozor, v mém případě to chtělo poměrně hrubé násilí, než vše zacvaklo jak mělo.

V diskusích na Internetu se lze dočíst, že k naladění DVB-C programů u televizí Philips je nutné vybrat jako svoji zemi Finsko, Německo, UK… prostě cokoli jiného než Českou republiku. Jenže ouha, nevím jak ostatním, ale mě dost iritovalo, že vedlejším efektem je špatné zobrazování českých znaků v EPG (Electronic Program Guide).

Teď se tedy dostáváme k oficiálnímu návodu od technické podpory Philipsu:

Zapněte televizi a počkejte až naběhne.
Vyťukejte v rychlém sledu 0,6,2,5,9,6,info na dálkovém ovládání – vstoupíme do servisního modu.
Vyhledejte položku: Options, Digital broadcast, DVB-C installation, a změňte nastavení z Country dependent na On.
Toto nastavení uložte (4× šipka doleva a 3× šipka dolů) – Store a potvrďte OK.
Nyní TV vyresetujte vytažením ze zásuvky.

Znovu nalaďte programy, jen na začátku vyberte Českou republiku.

42PFL404H_epg_cesky.jpg

Vše nakonec funguje výborně a doufejme že HD kanálů bude postupně přibývat.

Jedinou nevýhodou, kterou člověk bohužel v obchodě jen tak neodhalí, je velmi pomalý pohyb v jakémkoli menu tohoto televizoru. Stejně tak funkce NetTv, tedy YouTube videa a integrovaný webový prohlížeč přímo v televizi fungují relativně velmi dobře, především díky prohlížeči, kterým je Opera 9.50, ale pro svoji rychlost je to spíše nouzové řešení než opravdu šikovná funkce, kterou by to při vyšší rychlosti mohlo být.

42PFL404H_nettv_aktualne.jpg

Adina & Ronja

author - malyfred / 2010-03-07

místo:Praha;čas:březen 2010

Camera Obscura

author - malyfred / 2010-02-21

místo: Havana, Kuba; čas: únor 2009

V centru Havany, ignorována tisíci turisty, je na střeše jednoho z domů umístěna velmi pěkně provedená camera obscura. Zavedou vás do temné místnosti, ve které klimatizace udržuje přibližně 18°C a průvodkyně taháním za provaz visící ze stropu mění scenérii na kulatém stole. Celé to vypadá jako dnes již neexistující atrakce „studna”, ve které místo jedné polonahé ženy voyersky zkoumáte celou živou Havanu.

Dům stojí vedle rušného náměstí a výhled máte i na přístav. Celé hodiny bych tam vydržel sledovat magický obrázek reality pohybující se na stole. Možná proto tam mají tu proklatou klimatizaci a tak se za chvíli třesete zimou a raději se vrátíte do horkého dne venku.

Ten samý pohled ze střechy není ani zdaleka tak přitažlivý jako jeho promítaná podoba v zšeřelé místnosti uvnitř.

Vynikající mininotebook Acer Aspire 1810TZ-414G32N TimeLine

author - malyfred / 2009-12-13

Když se podíváte na dnešní trh s notebooky a netbooky, snadno zjistíte, že výrobci trpí naprostým nedostatkem fantazie a jejich inženýři jsou odtrženi od reality jako málokdo.

Většina netbooků je dobrá pouze pro děti, nebo speciální účely (rozuměj: servisní technik lezoucí na stožáry). Mají ovšem několik výhod, především malou váhu a nízkou cenu, kvůli kterým si je mnoho lidí kupuje, aby je pak, s mírným zklamáním, někam odložili. Chybějící výkon a příliš velké kompromisy na straně ergonomie (nepoužitelná klávesnice, špatné rozlišení displeje) jsou většinou důvodem tohoto „odložení".

Notebooky jsou pro změnu těžké, hřející potvory, které se nedají používat mimo elektrickou síť, protože na baterie nevydrží déle než hodinu nebo dvě. Jak klesají jejich ceny, tak přibývá zákazníků, kteří si je kupují jako hlavní počítač. S tím souvisí mizející důraz na jejich původní způsob použití a pojmy jako nízká hmotnost, výdrž na baterie a důkladná konstrukce se ztrácejí ze zřetele výrobců.

Když se jednou za několik uherských let stane, že některý z výrobců se „pochlapí” a vyrobí notebook, který se vrací ke kořenům a je malý, lehký, přiměřeně výkonný a nestojí majlant – mám z toho opravdovou radost. Jakýmsi způsobem to odpovídá mému chápání světa, že by se věci měly dělat tak dobře, jak jen to jde.

ACER Aspire 1810TZ-414G32N TimeLine je kompletní název mini notebooku, který tu chci pochválit. Za necelých 11.000,- bez DPH (prosinec 2009) splňuje většinu požadavků, které by uživatel kladoucí důraz na mobilitu mohl mít.

AS1810T.jpg

Úhlopříčka 11,6″ (1366×768) je asi nejmenší přijatelná velikost displeje pro vůbec nějakou činnost s notebookem.

Dvoujádrový procesor hravě pobije všechny Atomy a umožní naprosto bezproblémové pracovní nasazení a surfování na internetu (znáte to – Office, Flashové reklamy, YouTube atd.)

Navíc váha 1,3 kg/1,6 kg s dobíječkou – vlastnoručně váženo, 4 GB RAM, plnohodnotná klávesnice, HDMI a multitouch touchpad (opravdu šikovná věc na scrollovaní).

Poznámka: Pokud to nevíte, tak jako jsem to nevěděl já, tak přes HDMI, s použitím HDMI->DVI redukce, lze bez problémů připojit i 1920×1200 monitor.

To vše korunováno použitím Windows 7 (oproti Vistám je to VELKÝ skok kupředu) a doslova zázračnou výdrží na baterie. Reálně lze dosáhnout 8 hodin při běžném surfování a při opravdu velkém vytížení byste se měli stále dostat těsně pod 6 hodin. Paráda.

Je to sice Acer – ano, ta firma, se kterou všichni máme jen špatné zkušenosti, ale po týdnu používání Acer 1810TZ na něj nedám dopustit. Snad jen kdyby neměl lesklý kryt, to je mor. Část dobrých dojmů jde na vrub Windows 7, po dvou letech používání Vist a Ubuntu je to opravdu pozitivní zkušenost, která jen příjemně doplňuje celkový kladný dojem z toho mininotebooku.

Recenze jeho slabší varianty: www.extranotebook.cz

Pár odkazů do obchodů:
Softcom
Alzasoft
Czech Computer

IKEA logika

author - malyfred / 2009-11-29

l_1600_1200_ADC8A2B0-E2A3-4F2F-B556-166E307BDC463.jpeg

© 2004 - 2017 malyfred