skriker

„Mámo, jdu na střídačku!”

autor - cyklista viktor / 30. 1. 2006

Podobně s nižším trestem vyvázl Scott Sullivan z WorldComu, další firmy, která zkrachovala kvůli účetním machinacím. Také byl finančním manažerem a za výpověď proti šéfovi, Berniemu Ebbersovi, "vyfasoval" jen pět let. Fastow je skromnější. Stačí mu deset let, když mu budou tolerovat to, že se bude ve výkonu trestu střídat s ženou, která je do kauzy také zapletena. Chtějí se totiž střídavě starat o své děti.

viz aktualne.cz

Krajní pesimismus

autor - malyfred / 27. 1. 2006 /
  • english
místo: Tampere, Finsko; čas: červenec 2005

Věc na „D”

autor - malyfred / 23. 1. 2006 /
  • english
věc na D

Budu mít krásnou věc na „D", nemyslíte?

NYPD in Prague

autor - malyfred / 15. 1. 2006 /
  • english
místo: Praha; čas: listopad 2005

Polyglot and IImage Gallery use permalinks!

autor - malyfred / 13. 1. 2006

New versions of two of my plugins: Polyglot and IImage Gallery have been released. Both of them support permalinks.

IImage Gallery should work with permalinks on most servers. On the other hand Polyglot suffers from many WP bugs. Therefore the permalink support is not perfect yet.

Both plugins need a lot of testing now so if you use any of them on your web be so kind and try the latest version.

060110

autor - malyfred / 10. 1. 2006 /
  • english
místo: Amsterdam, Holandsko; čas: leden 2006

Sedátko ke kompjútru

autor - cnainee / 8. 1. 2006
computer chair

U počítače tráví čím dál tím více lidí čím dál tím více času. Poměrně protřepaným tématem jest ergonomie práce a pracovího prostředí. Nebudu zde bědovat nad neschopností designérů kancelářských nábytků, poněvadž paskvily typu počítačový stolek se zasovací kávesnicí pod stůl bez opěrky na předloktí si může pořídit jen masochista, nebo člověk který u počítače nesedí více jak hodinu denně.

Zaměřme se ale na posed. Ergonomickým klišé je sedět na židli vzpříma, nohy ohnuté v kolenou v úhlu devadesáti stupňů. Nejsem lékař, ani ergonomický odborník, ale řekl bych, že toto už ze samé podstaty je neergonomické. Lidské tělo potřebuje neustálý, byť minimální pohyb a fixovaná pozice tělo unavuje a nadměrně namáhá.

S pořízením laptopu jsem si zvykl pracovat v posteli. Nevýhoda je zřejmá, pracovní plocha stolu je pracovní plocha stolu. Na druhou stranu odpadly bolesti nohou. Po několika experimentech jsem zjistil, že je výborné sedět u pracovního stolu na židli v tureckém sedu, popřípadě provádět další polohování – jedna noha dole, druhá noha dole, atp. Zkrátka, různě se hýbat.

Klasické židle však tomuto polohování moc nepřejí. Idální židli s dostatečně velkým sedákem jsem znázornil na obrázku. Bohužel v prodejnách nábytku se mi nic podobného objevit nepovedlo. A je to škoda. Chápu že v práci by lidé pracující v tureckém sedu působili možná poněkud divně, proč si však nedopřát pohodlí doma?

060107

autor - malyfred / 7. 1. 2006 /
  • english
místo: Amsterdam, Holandsko; čas: leden 2006

Amsterdam – cool, white, cold, wet

autor - malyfred / 5. 1. 2006

amsterdam15.jpg

City

amsterdam29.jpg

People

We've got new stuff

SeedsClogs

© 2004 - 2021 malyfred