skriker

Zkuste to bez auta, milý Marconi!

author - malyfred / 2005-07-10

Od svých osmnácti mám auto. První byl tyrkysový Favorit jménem Jindříšek. Několik horkých lét jsme spolu strávili na cestách, jedl jsem v něm, spal jsem v něm, často ne sám, vozil mi celý můj majetek a stal se skoro členem rodiny. Několikrát na něj zaútočili zlí živlové, takže rozbitých oken bylo nepočítaně. Jednou mu dokonce udělali díru do nádrže a zkusili ukrást kola. V zimě se někdy zdráhal startovat, nakonec se však vždy nechal umluvit. Závodil jsem s ním krz noční Prahu a spolu se mnou pomáhal mým přátelům překonávat nejednu dopravní a životní potíž. Loni v zimě nadešel jeho čas a byl prodán.

Tou dobou mi osud přihrál Ford Mondeo. Auto veliké a ve městě žravé, mimo město pohodlné s nečekaně velkým kufrem. Naposledy jsem s ním byl půl roku ve Švédsku a po každém krásném výletu jsem děkoval Bohu, za rozhodnotí jet tam autem a ne letět letadlem.

Posledních 6 let tedy jezdím autem skoro každý den. Dávno nevlastním permanentku na hromadnou dopravu v Praze a lístky jsem si nekupoval nikdy. Spoléhám, že revizora, při svých řídkých cestách sockou, nepotkám. Když jsem ho přeci jen potkal, vždy jsem se úspěšně z pokuty vymluvil – to mi jde. Nepamatuji si čísla tramvají, které mi jezdí až před dům, netuším jak dlouho to trvá se někam pomocí MHD dostat. Autem jezdím všude – do kanceláře, za klienty, večer za zábavou, každý týden do Plzně a zpět.

No Cars!

Jenže teď nastal čas změn. Přestanu jezdit autem! Všude, kde to půjde, budu jezdit hromadnou dopravou, na kole, chodit pěšky! Auto se mi stane společníkem pouze na výletech a cestách jinak nedosažitelných! Tak slibuji!

Dokonce jsem si i objednal nový notebook – lehčí a skladnější, aby se mi snáze cestovalo. A teď jsi jdu koupit lístek na autobus do Plzně:)

Comments

 1. tofu007 2005-07-10 / 10.23 pm

  My auto nemáme. Všude jezdím na kole, vlakem a busem a chodím pěšky. Alézi to napsal za mě http://www.kyklop.bloguje.cz/101205_item.php však je to taky moje drahá polovička ;o)

 2. malyfred 2005-07-10 / 11.40 pm

  Jenze auto mit a nepouzivat ho a auto nemit vubec je velky rozdil. Jsou situace, kdy je auto nedocenitelny, a mnohem levnejsi, zpusob dopravy. To plati napr. pro vetsinu zahranicnich cest pri poctu lidi v nem vetsim nez jedna.

  Trochu me mrzi, ze zrovna ted v Praze zdrazili jeden listek z 12,- na 20,-. To uz se jezdit MHD nevyplaci a budu si muset umele davat slevu jezdenim na cerno, abych si nepripadal jako uplny blbec, ze nejedu autem. Trva to dele, je to mene pohodlne a stoji to vic – to bohuzel nezni jako seznam duvodu proc jezdit hromadnou dopravou:(

 3. Peter 2005-07-11 / 2.26 pm

  Did your car die?
  That is a sad, sad day. I liked him.
  My condolances

 4. malyfred 2005-07-11 / 3.51 pm

  Hej Peter, really nice to hear about you, man!

  My car is quite fit but I’ve decided not to use it anymore. Or better – use it just when it’s necessary and reasonable, because I’ve realised that I am using my car everyday even when I don’t need it at all. But don’t worry, I’ll come to Berlin by car. I’ll bring our favourite Kubb game and frisbee and some Becherovka for you, coat for Arne and notebook for Katie – I need my good old car to help me bring all this shit:) That’s reasonable use:)

 5. Mek Bílová 2005-07-11 / 5.09 pm

  hezké stránky, frede, přijdu častějš!

 6. malyfred 2005-07-11 / 5.49 pm

  v to si snad netroufam ani doufat:)

 7. tofu007 2005-07-13 / 8.37 am

  Myslím, že mít auto jako TY a snažit se ho nepoužívat je ještě větší frajeřina ;o)

 8. Fred 2006-09-05 / 9.27 am

  Fuck off man! without cars you´re no shit!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2023 malyfred