skriker

Do Švédska přišel strach

author - malyfred / 2005-03-22

Dokonce už i v Čechách (Živě) si někdo všimnul co se děje u nás na severu. Po slušně velkém zátahu na warezacké servery a několika (pár tisíc!) pohružkách uživatelům P2P sítí se tady mezi lidem obecným rozběhla poměrně silná vlna strachu. Většina mých švédských známých omezila používaní DC++ a podobných programů a začínají hledat něco bezpečnějšího, protože již brzy to bude třeba. Ve Švédsku totiž chystají nový zákon (The Local), podle kterého bude nelegální nejen nabízet SW, hudbu či cokoli jiného chráněného autorskými právy, ale nelegální bude i STAHOVÁNÍ takového materiálu!

dc++

Zatím místní horlivě „žalují” policii na zdejší antipirátskou organizaci Antipiratbyrån (APB), která shromažďuje IP adresy jednotlivých uživatelů P2P sítí, aby je pak předávala policii. To je ale v rozporu se zákonem o ochraně osobních informací, neboť IP adresa soukromého počítače může být považována za soukromou informaci a APB ji nesmí mít v databázi bez souhlasu vlastníka.

Tak uvidíme.

Comment

  1. cnainee 2005-03-22 / 10.58 pm

    No Thomas taky rikal neco o tom ze v rakousku to zacina houstnout a ze uz se s tahanim omezuje… Coz teda nechapu, bud netaham vubec a nebo je to myslim jedno…

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2004 - 2023 malyfred